تدریس دروس دانشگاهی
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: مسعود کحالی مقدم - ۱۳٩۳/٦/۱٠

تدریس آمار و احتمالات مهندسی توسط رتبه اول کارشناسی ارشد مهندسی برق دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

در درس آمار و احتمالات مهندسی، ابتدا مسائل مربوط به آمار از قبیل انواع فراوانی ها در فضاهای پیوسته و گسسته مطرح می‌شود و به محاسبه‌ی انواع پارامترها مانند میانگین، مد و میانه انواع چندک‌ها و صدک‌ها پرداخته می‌شود. در قسمت احتمالات ابتدا مسائلی در مورد ترکیب گفته می‌شود که با آن‌ها تا حدودی آشنا هستید. بخش احتمال از احتمال‌های ساده شروع شده و قوانین احتمال و احتمال شرطی مطرح می‌گردد. سپس متغیرهای تصادفی و توابع چگالی درس داده شده و در فصل بعد با امید ریاضی و گشتاورها آشنا می‌شوید. در فصل‌های بعد مسائل تخصصی‌تر احتمال مانند توزیع‌های گسسته و توزیع‌های پیوسته درس داده می‌شود. سپس انواع توزیع‌های نمونه‌ای و برآورد‌ها تدریس می‌گردد. در فصل یازدهم آزمون‌های فرض مطرح گردیده و در انتها در فصل دوازدهم مسائل مربوط به رگرسیون‌های خطی بررسی می‌شود.

 سرفصل درس آمار و احتمالات به همراه جزئیات کامل مباحث این درس در ادامه مطلب آمده است.

نحوه تدریس با توجه به خواست و نیاز دانشجویان محترم خواهد بود. بدین معنی که در صورت نیاز به تدریس مبحث یا مباحث خاصی در درس آمار و احتمالات مهندسی، تنها همان مبحث یا مباحث با توجه خواسته دانشجویان ارائه می گردد؛ و یا تدریس صرفا از روی جزوه دانشگاه دانشجویان انجام می‌پذیرد. همچنین اگر در مورد مباحث مطرح شده در هر جلسه سوال یا اشکالی وجود داشته باشد، دانشجویان می‌توانند سوالات خود را به صورت تلفنی با اینجانب مطرح کنند.

محل تشکیل کلاس‌ها در تهران و کرج خواهد بود که می تواند در منزل خود افراد باشد و یا به صورت توافقی محل کلاس تعیین می‌گردد.

هزینه کلاس به صورت کاملا توافقی خواهد بود و برای اطلاع از هزینه و یا هر سوال دیگر، می‌توانید با شماره تلفن زیر تماس بگیرید.

تلفن: 09381001326

Email: m_kahali_m@yahoo.com


ادامه مطلب ...
نویسنده: مسعود کحالی مقدم - ۱۳٩۳/٦/۱٠

تدریس مدارهای الکتریکی 2 توسط رتبه اول کارشناسی ارشد مهندسی برق دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی


بعد از اینکه در مدار1 با المان‌های مختلف مدار و  انواع مدار‌ها(مرتبه اول و مرتبه دوم) آشنا شدیم، در درس مدار2 به روش‌های گوناگونی که می‌توان برای حل مورد استفاده قرار داد، پرداخته می‌شود. یکی از ابزارهای مهم و پرکاربرد در مهندسی، استفاده از تبدیل لاپلاس است که در مدار2 بسیار از آن استفاده می‌شود. بسیاری از مدارات را با لاپلاس گرفتن به آسانی می‌توان حل کرد. همچنین رابطه‌ی بسیار نزدیکی بین تحلیل مدار در حوزه لاپلاس و تحلیل مدار در حوزه‌ی فرکانس وجود دارد. بنابراین با آموختن لاپلاس، تحلیل در حوزه فرکانس نیز آسان خواهد شد. درس مدار 2 در واقع شروع پیدا کردن یک دید مهندسی خواهد بود زیرا بسیاری از پارامترهایی که در این درس با آن‌ها آشنا می‌شویم در درس‌های دیگر مهندسی برق(در هر گرایشی که باشید) نیز وجود دارند. مانند فرکانس‌های سیستم، امپدانس، ادمیتانس و ... بنابراین این درس پایه‌ی بسیاری از دروس بعدی شما خواهد بود.

در ادامه مطلب مباحثی که می‌تواند در درس مدار 2 ارائه شود آمده است.

 

نحوه تدریس با توجه به خواست و نیاز دانشجویان محترم خواهد بود. بدین معنی که در صورت نیاز به تدریس مبحث یا مباحث خاصی در درس مدارهای الکتریکی2، تنها همان مبحث یا مباحث با توجه خواسته دانشجویان ارائه می گردد؛ و یا تدریس صرفا از روی جزوه دانشگاه دانشجویان انجام می‌پذیرد. همچنین اگر در مورد مباحث مطرح شده در هر جلسه سوال یا اشکالی وجود داشته باشد، دانشجویان می‌توانند سوالات خود را به صورت تلفنی با اینجانب مطرح کنند.

محل تشکیل کلاس‌ها در تهران و کرج خواهد بود که می‎تواند در منزل خود افراد باشد و یا به صورت توافقی محل کلاس تعیین می‌گردد.

هزینه کلاس به صورت کاملا توافقی خواهد بود و برای اطلاع از هزینه و یا هر سوال دیگر، می‌توانید  با شماره تلفن زیر تماس بگیرید.

تلفن:09381001326

Email: m_kahali_m@yahoo.com


ادامه مطلب ...
نویسنده: مسعود کحالی مقدم - ۱۳٩۳/٦/٩

تدریس خصوصی مدار الکتریکی1 توسط رتبه اول کارشناسی ارشد برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

در درس مدارهای الکتریکی 1 ابتدا با خود مدار الکتریکی آشنا می‌شویم که به مدارهایی گفته می‌شود که گسترده نبوده و تشعشع نکنند. سپس با عناصر مدار و روابط بین آن‌ها آشنا می‌شویم و باید در KVL زدن و KCL نوشتن به مهارت بالایی دست یابیم تا بتوانیم در فصل‌های بعدی مسائل دشوارتر را حل کنیم. در فصل‌های بعدی به ترتیب مدارهای مرتبه اول و بعد مدارهای مرتبه دوم را مورد مطالعه قرار می‌دهیم و با انواع پاسخ‌هایی که در این مدارات مطرح می‌شود آشنا می‌شویم. در انتها نیز با عناصر تزویج کننده آشنا شده و روابط بین آن‌ها را مطالعه می‌کنیم.

 

درس مدارهای الکتریکی برای رشته‌های فنی‌ بسیار حائز اهمیت است زیرا پایه‌ی بسیاری از دروس بعدی می‌باشد. مثلا در دروس الکترونیک 1و2 به طور مستقیم اطلاعات مدار‌های الکتریکی مورد نیاز است. همچنین داشتن دیدی درست از مدار، به فهم دروسی مانند کنترل خطی بسیار کمک خواهد کرد.

در ادامه مطلب سرفصل مباحثی که می‌تواند در درس مدار 1 ارائه شود آمده است. این فهرست کلی بوده و ممکن است در دانشگاه‌های مختلف با توجه به نظر استاد‌‌وو کمبود وقت، برخی از این سرفصل‌ها درس داده نشود.

 

نحوه تدریس با توجه به خواست و نیاز دانشجویان محترم خواهد بود. بدین معنی که در صورت نیاز به تدریس مبحث یا مباحث خاصی در درس مدارهای الکتریکی1، تنها همان مبحث یا مباحث با توجه خواسته دانشجویان ارائه می گردد؛ و یا تدریس صرفا از روی جزوه دانشگاه دانشجویان انجام می‌پذیرد. همچنین اگر در مورد مباحث مطرح شده در هر جلسه سوال یا اشکالی وجود داشته باشد، دانشجویان می‌توانند سوالات خود را به صورت تلفنی با اینجانب مطرح کنند.

محل تشکیل کلاس‌ها در تهران و کرج خواهد بود که می‎تواند در منزل خود افراد باشد و یا به صورت توافقی محل کلاس تعیین می‌گردد.

هزینه کلاس به صورت کاملا توافقی خواهد بود و برای اطلاع از هزینه و یا هر سوال دیگر، می‌توانید  با شماره تلفن زیر تماس بگیرید.

تلفن: 09381001326

Email: m_kahali_m@yahoo.com


ادامه مطلب ...
نویسنده: مسعود کحالی مقدم - ۱۳٩۳/٦/۸

تدریس خصوصی معادلات دیفرانسیل توسط رتبه اول کارشناسی ارشد مهندسی برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

در درس معادلات دیفرانیسل روش‌های حل معادلاتی را بررسی می‌کنیم که در آن‌ها متغیر به همراه مشتقات آن‌ها با هم ظاهر شده‌اند. یعنی در یک زمان هم y داریم و هم dy/dt. معادلات دیفرانسیل به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند: معادله دیفرانسیل مرتبه اول و معادله دیفرانسیل مرتبه دوم. در معادلات دیفرانسیل مرتبه اول تنها مشتق مرتبه اول از متغیر ظاهر می‌شود و در و معادله دیفرانسیل مرتبه دوم هم متغیر را داریم، هم مشتق مرتبه اول متغیر و هم مشتق دوم متغیر را. برای حل یک معادله دیفرانسیل همراه راه‌های متعددی وجود دارد و از روش‌های مختلفی می‌توان یک معادله دیفرانسیل را حل کرد؛ ولی همراه همه‌ی روش‌های به سادگی به جواب مورد نظر نمی‌رسند. بنابراین آن‌چه که در این درس اهمیت دارد این است که تشخیص دهیم برای حل یک مساله از چه روشی بهتر است استفاده کنیم.

 

در ادامه مطلب مباحثی که می‌تواند در درس معادلات دیفرانسیل ارائه شود آمده است. این فهرست کلی بوده و ممکن است در دانشگاه‌های مختلف با توجه به نظر استاد و کمبود وقت، برخی از این سرفصل‌ها درس داده نشود.

 

 نحوه تدریس با توجه به خواست و نیاز دانشجویان محترم خواهد بود. بدین معنی که در صورت نیاز به تدریس مبحث یا مباحث خاصی در درس معادلات دیفرانسیل، تنها همان مبحث یا مباحث با توجه خواسته دانشجویان ارائه می گردد؛ و یا تدریس صرفا از روی جزوه دانشگاه دانشجویان انجام می‌پذیرد. همچنین اگر در مورد مباحث مطرح شده در هر جلسه سوال یا اشکالی وجود داشته باشد، دانشجویان می‌توانند سوالات خود را به صورت تلفنی با اینجانب مطرح کنند.

محل تشکیل کلاس‌ها در تهران و کرج خواهد بود که می‎تواند در منزل خود افراد باشد و یا به صورت توافقی محل کلاس تعیین می‌گردد.

هزینه کلاس به صورت کاملا توافقی خواهد بود و برای اطلاع از هزینه و یا هر سوال دیگر، می‌توانید  با شماره تلفن زیر تماس بگیرید.

تلفن: 09381001326

Email: m_kahali_m@yahoo.com


ادامه مطلب ...
نویسنده: مسعود کحالی مقدم - ۱۳٩۳/٦/۸

تدریس کنترل فازی توسط رتبه اول کارشناسی ارشد مهندسی برق دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

درس کنترل فازی یکی از دروس تخصصی رشته برق گرایش کنترل است(البته در مقطع ارشد نیز در بسیاری از رشته‌ها تدریس می‌شود). فازی(FUZZY) در لغت به معنای مبهم و گنگ است و در واقع نام کنترل فازی نشان دهنده‌ی ماهیت این نوع خاص از کنترل کننده‌ها است. در واقع در کنترل فازی که بر مبنای منطق فازی است، با مضوعات قطعی سرو کار نداریم. به عنوان مثال در یک مجموعه اعداد در منطق کلاسیک یک عدد خاص یا عضو آن مجموعه هست و یا نیست. ولی در منطق فازی اعداد می‌توانند تا حدودی مطعلق به یک مجموعه باشند و تا حدودی نباشند.برای آشنایی بیشتر با منطق فازی، به قسمت آشنایی با منطق فازی مراجعه فرمایید.

 

در کنترل فازی ابتدا با منطق فازی آشنا می‌شوید، سپس با مجموعه‌های فازی و قوانین و قواعدی که در این نوع کنترل‌کندده استفاده می‌شود آشنا می‌شوید. با انواع استدلال‌ها و استنتاج‌ها روبه‌رو خواهید شد. سپس خود کنترل کننده فازی مورد مطالعه قرار می‌گیرد. برای طراحی یک کنترل کننده فازی نیاز به تجربه هست. در واقع به دانش فرد خبره نیاز داریم.

در شکل زیر دیاگرام کلی یک سیستم همراه با کنترل کننده‌ی فازی را مشاهده می‌فرمایید:

 

درس کنترل فازی شامل فصل‌های زیر می‌باشد:

 

 • بررسی تاریخ تکنولوژی
 • استدلال
 • مجموعه‌ها
 • منطق فازی
 • پایگاه قوانین فازی
 • اندازه و مفاهیم فازی
 • کنترل فازی
 • مدل سازی تعاملات انسانی
 • مدل سازی فازی
 • محاسبات فازی
 • مقایسه نظریه‌های استنتاج
 • پیاده سازی سیستم‌های فازی

 

 

نحوه تدریس با توجه به خواست و نیاز دانشجویان محترم خواهد بود. بدین معنی که در صورت نیاز به تدریس مبحث یا مباحث خاصی در درس کنترل فازی، تنها همان مبحث یا مباحث با توجه خواسته دانشجویان ارائه می گردد؛ و یا تدریس صرفا از روی جزوه دانشگاه دانشجویان انجام می‌پذیرد. همچنین اگر در مورد مباحث مطرح شده در هر جلسه سوال یا اشکالی وجود داشته باشد، دانشجویان می‌توانند سوالات خود را به صورت تلفنی با اینجانب مطرح کنند.

محل تشکیل کلاس‌ها در تهران و کرج خواهد بود که می تواند در منزل خود افراد باشد و یا به صورت توافقی محل کلاس تعیین می‌گردد.

هزینه کلاس به صورت کاملا توافقی خواهد بود و برای اطلاع از هزینه و یا هر سوال دیگر، می‌توانید با شماره تلفن زیر تماس بگیرید.

همچنین کلیه پروژههای مربوط به کنترل فازی و منطق فازی پذیرفته می شود.

تلفن: 09381001326

 Email: m_kahali_m@yahoo.com

موفق باشیدلبخند

 

مسعود کحالی مقدم
رتبه اول کارشناسی ارشد برق دانشگاه خواجه نصیر 8 سال سابقه تدریس دروس مهندسی برق استاد حل تمرین در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه خواجه نصیر انجام پروژه‎های مربوط به Simulink & m-file در MATLAB
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :